Ataköy 7.8.9.10 Kısım E 5 Yan Yol Cad.2 Apt: No:8/2 Ofis: 20 A Ofis Bakırköy / İstanbul
+90(216) 360 94 25-26info@referanstip.com
Referans Nükleer Tıp

Pediatrik Nükleer Tıp Sempozyumu

Türkiye’de gerçekleştirdiği hızlı büyümeyi, çeşitli ülkelerde kurduğu modern tesislerle yurtdışına da taşıyan Eczacıbaşı-Monrol,

Nükleer tıpta kullanılan radyasyon ölçüm ve korunma ekipmanları alanında dünyanın en tanınmış markası Capintec’i alarak büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

45 yıldır son teknoloji ile ürettiği ölçüm ekipmanlarıyla dünya genelinde hizmet veren Capintec, getirdiği yeni ve inovatif çözümler ile nükleer tıp sektörünün yanı sıra onkoloji, endokrinoloji, diyagnostik radyoloji ve radyasyon terapisi alanlarına da önemli katkılar sağlıyor. Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletindeki Ramsey kentinde yer alan Capintec’in üretim tesisi ise Pennsylvania-Pittsburgh’da bulunuyor.

Büyümede stratejik önem taşıyan inovasyon çalışmalarının ilk adımını, geçen yılın Ağustos ayında Mol-Image’ı satın alarak attıklarını belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan, “Nükleer tıp alanında yeni cihazlar, kimyasallar, radyofarmasötikler ve radyasyondan korunma ekipmanları geliştiren ve üreten Mol-Image’ın ardından, alanında dünyanın en tanınmış markası Capintec’i bünyemize katmamız, hedeflerimize ulaşma yolunda çok büyük önem taşıyor” dedi.

 
#
Tamam